צור קשר גלריות תמונות
אודות מידע לנרשמים סגל מידע לסטודנטים ספרייה המלצות בוגרים

אודות

השקפת עולם של ביה"ס

חזון בית הספר

בית הספר מכשיר אחיות ואחים למתן טיפול סיעודי איכותי, בדגש על אנושיות, ומצוינות במגוון תכניות לימוד.

מטרתנו לפתח בסטודנטיות/ים רגישות לאדם, לקהילה ולחברה כולה, בשילוב חשיבה יצירתית וכישורים אקדמיים.

אנו מטפחים מימוש מרבי של הפוטנציאל האישי הטמון בסטודנט/ית ומוטיבציה להתפתחות מקצועית.

השקפת העולם של בית הספר

הסיעוד הוא מקצוע דינאמי המבוסס על עשייה קלינית, הבנת האדם והידע שנצבר ממחקר על התנהגות אנושית בהקשר של בריאות וחולי. עשייה סיעודית מקצועות מאופיינת בהתחייבות מדעת לייחודיותו של הפרט, ידע נרחב על האדם ותפקודו ועל הדרך המיומנת האנושית והאתית בה אפשר ליישם מידע וטכנולוגיה.

אנו מאמינים שהאדם, הנו ישות שלמה בפני עצמה יחידה ומיוחדת. על אנשי המקצוע,להכיר ולהבין את ערכיו ואמונותיו של האדם, לכבדם ולשמרם. לטפל ללא משוא פנים וללא אפליה בגין גזע, דת, לאום, מין, גיל, השתייכות פוליטית, מעמד חברתי או בריאותי.

הקוד האתי לאחים ולאחיות, הוא הבסיס למקצוע הסיעוד ומכוון את העוסקים בו בעשייה המקצועית.

המיקוד בסיעוד ובחינוך לסיעוד הוא בהתנהגות האנושית ובבעיות בריאות צפויות או קיימות. סיעוד פירושו שמירה על בריאות, שיפור רמת הבריאות, מניעת מחלה, שיקום ושיפור איכות החיים. האחות המקצועית עובדת בשיתוף פעולה עם צוות רב מקצועי, מקבלת החלטות, אוטונומית בעבודתה ומתבססת על תהליך פתרון בעיות. הטיפול הסיעודי מוענק לפרט, למשפחה ולקבוצות בקהילה ובמוסדות אשפוז, בכל שלב של מעגל החיים מהלידה ועד המוות.

בית הספר מכשיר את הלומדים לתואר אח/ות מוסמכ/ת בעל/ת ידע, מיומנויות ועמדות מקצועיות הנדרשים לעשייה סיעודית כוללנית.

כחלק ממענה לצרכים המשתנים בחברה הישראלית, אנו מאמינים בחשיבות שבקיומם של קורסים מגוונים ותכניות מיוחדות כגון: קורסי הסבה לתואר אחות מוסמכת של אחיות מעשיות שלמדו בישראל ועולות מחו"ל וכן קורסים על בסיסיים והכשרות שונות לאנשי מקצוע.

אנו מאמינים שעל מנת להגיע עם תלמידינו להישגים הנדרשים, מחובתינו להשרות בביה"ס אוירה של התייחסות לתלמיד ולצרכיו תוך הכוונה אישית.כמוסד חינוכי אנו מאמינים שעלינו להקנות ללומדים ערכים כגון: מחויבות לקשר ותרומה לקהילה, מחויבות למקצוע הסיעוד ואכפתיות באשר לבעיות ואתגרים העומדים בפני המקצוע בחברה משתנה, דמוגרפית, כלכלית, אפידמיולוגית וערכית.

אנו מאמינים שיש לשמר ולעגן את הערכים המרכזיים שעליהם הסיעוד מושתת: הומניזם ומתן שרות לכל אדם ללא הבדל דת, מין, לאום, צבע עור, מצב כלכלי או חברתי. במטרה לסייע ללומד בתהליך החינוכי, אנו יוצרים גירויים ללמידה וסביבה התורמת לפיתוח אחריות ועצמאות של הלומד ומוטיבציה להתפתח במקצוע. שאיפתנו לחינוך למצוינות מתבססת על מתן דוגמא אישית. כצוות ביה"ס - גם אנו מחוייבים ללמידה, התקדמות, התפתחות והתאמת עצמנו לצרכים המשתנים של הלומדים והחברה.

צוות ביה"ס מאמין בחינוך של דור אחיות חדש, העונה על הדרישות הפורמליות של המדינה בהענקת הטיפול למטופלים ובד בבד בעל מודעות רבה להמשך התפתחותו המקצועית והאישית. אנו מייחסים חשיבות רבה למתן מענה לדרישות משתנות של קהל המטופלים בעידן של טכנולוגיות מתפתחות ומערכות חברתיות משתנות.

ביה"ס שואף להביא לידי ביטוי בחינוך המקצועי את השינויים המתרחשים בעולם ומשפיעים על הסיעוד בהתמחויות שונות, טיפול במכשור, מחשוב ומחקר סיעודי.

השקפת עולם של ביה"ס menu_bul.gif (79 bytes)
מטרות ויעדים menu_bul.gif (79 bytes)
סרטון menu_bul.gif (79 bytes)
חדשות
Website created by
צור קשר |  תנאי שימוש |  תקנון האתר
טל: 04-8359617, 04-8359717, 04-8359711 | פקס: 04-8360117 | רחוב גולומב 58, 3339523 חיפה.
כל הזכויות שמורות לבית הספר לאחיות ע''ש ד''ר י. זיידה © 2014